BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YARININ BÜYÜĞÜ KÜÇÜKLERİMİZ

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısı ile okullardan resmi kurumlara yapılacak kurum ziyaretleri kapsamında Göynük İlkokulu öğretmen ve öğrencileri tarafından ilçe milli Eğitim Müdürlüğümüze bir ziyaret yapıldı.
YARININ BÜYÜĞÜ KÜÇÜKLERİMİZ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit, Göynük ilkokulundan2/A sınıf öğrencisi Kerem Çakıroğlu, 3/D sınıf Öğrencisi Melike Senem Koç ve 4/A sınıf öğrencisi Cengiz Akı ile birlikte okulun Rehber Öğretmeni Oya İLHAN’ı makamında kabul etti.

                                                                                                                   

Ziyaret sıcak bir atmosferde gerçekleşti. Çocukların rahat tavır ve davranışları dikkat çekti. Üç öğrencinin üçü de sırayla ilçe milli eğitim müdürü koltuğuna geçerek, günün anlam ve önemine binaen temsilen ilçe milli eğitim müdürü oldular. Düşüncelerini paylaşıp, projelerini anlattılar.

Yarının büyüğü, ülkemizin ve geleceğimizin teminatı çocuklarımızın ilçe milli eğitim müdürü olarak yapacakları icraatlar ve projeleri hakkında söyledikleri ise şaşırtıcıydı.

Çocuklara bu gün ilçe milli eğitim müdürü sizsiniz. Sizin bir ilçe milli eğitim müdürü olarak ilçemize, okullarımıza ve eğitime dönük ne gibi projeleriniz var, eğitim çalışanlarının özellikle öğretmenlerin memnuniyetini nasıl oluşturursunuz ya da sağlarsınız sorularına kendileri her ne kadar küçük olsalar da cevapları büyük oldu.şöyle ki:

Öğretmenlerimiz sınıfta ders anlatıyor, yoruluyorlar. Ben her sınıfa projeksiyon alırım. Öğretmenlerimiz yorulduklarında projeksiyonu açar, dersi projeksiyondan yansıtırlar. Kendileri de dinlenmiş olurlar.

Göynük ilkokulumuzun her katında bir oda yapardım. Çocuklar kitap okuyacağı zaman kitabını alır gider o odada kitap okurlardı.

Okulun koridor ve sınıflarına saat koyardım. Öğrenciler ne zaman teneffüs oldu, ne zaman içeri girildiğine bakarlardı. Öğretmenler derse geç gelirlerse öğrenciler saate bakarak bilebilirlerdi.

Mesela ben ilçe milli eğitim müdürüyüm, çocuklar yere çöp attığında eğilir o çöpü alırdım, gider çöp kutusuna atardım. Beni gören öğrenciler bir daha yere çöp atmazlardı.

Ben ilçe milli eğitim müdürü olsam, misafirlerimi uğurlarken önden kapıyı açarım, dış kapıya kadar onları uğurlarım… vb. cevaplar veren çocuklardan büyüdüğünüzde ne olmak istiyorsunuz sorusuna da, ikisinin doktor olmak birinin de mühendis olmak istemesi çocukların ilerde büyük adam olacaklarının işaretlerini içeriyordu.

Çocuklara ve öğretmenlerine birer hediye takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit, ziyaretin bitiminde genç İlçe Milli Eğitim Müdürlerini, kendi deyimleri ile kapılarını açarak, kendilerini dış kapıya kadar uğurladı.

 

Allah zihninizi ve yolunuzu açık etsin yarınımızın büyükleri. Büyümüşte küçülmüşlerimiz. Küçük büyüklerimiz. 

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.