BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

UÇURTMA ŞENLİĞİNDE ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİK

Ekinciler köyü ilk ve ortaokulunda orman haftası münasebetiyle fidan dikimi ve bu yıl III. sü düzenlenen “Geleneksel Uçurtma Şenliği” kutlamaları yapıldı. 
UÇURTMA ŞENLİĞİNDE ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİK

UÇURTMA ŞENLİĞİNDE ÇOCUKLAR GİBİ ŞENDİK

Ekinciler köyü ilk ve ortaokulunda orman haftası münasebetiyle fidan dikimi ve bu yıl III. sü düzenlenen “Geleneksel Uçurtma Şenliği” kutlamaları yapıldı.                          

Programa çok sayıda katılım  yaşandı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, Belediye Başkan Vekili Günay Can, Ak Parti İl Genel Meclis Üyesi Mustafa Bayraktar, Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Demiröz, MHP ilçe Başkanı Ferit Bilen, Orman İşletme Şefi Volkan Ulusoy, İlçe Tarım Müdürü İsmail Altıntaş, İlçe Nüfus Müdürü Aysun Dinç, ilçe Milli Eğitim Şube Müdürleri İlhan Kılıç ve Murat Elaydın ile okul müdürleri, çok sayıda öğretmen ve öğrenci velileri katıldı.

                                                                                                                                                    

Program okul bahçesine İlçe Orman işletme Müdürlüğü tarafından gönderilen ağaçların dikimi ile başladı.

İstiklal marşı ve saygı duruşundan sonra günün anlam ve önemini belirten konuşmayı okul müdür yardımcısı Ahmet Erdem yaptı. Öğrenciler tarafından şiirler okundu.  Oynanan Halk Oyunları, skeçler programın ilgi çeken noktaları oldu.  Programın heyecanlı bölümü ise yarışmalar bölümüydü. Halat Çekme yarışı, kaşık içinde pişmiş Yumurta Taşıma yarışması, Çuval içinde sıçrayarak hedefe varma yarışı ve Sandalye Kapmaca yarışmaları izleyenler için zevkli, yarışmacı öğrenciler için ise heyecan vericiydi.                   

 

Okul bahçesinin  yan tarafına ek bir bölüm yaparak okulun kantin ve mescit ihtiyacını karşılayan hayırsever Mehmet Bilin’e bir plaket takdim edildi. Hayırsever Mehmet Bilin’e plaketini  ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT verdi. Şit, yaptığı konuşmada eğitim Öğretim faaliyetleri yürütülürken okulun bazı ihtiyaçlarının giderilmesinde, yerine getirilmesinde hayırseverlerin yaptığı yardımların önemine değinerek hayırsever Mehmet Bilin’e teşekkür etti.  

Programın asıl heyecanlı bölümü ise “en iyi tasarlanmış uçurtma” ile en çok ya da “en uzağa uçan uçurtma”ların belirlenmesi oldu. Jüri üyeleri tarafından ilk üçe giren en iyi tasarlanmış uçurtma kategorisinde 1. Olan Ekinciler okulundan Gamze Katkay Öğretmenin Rehberliğinde Melike Başol, 2. Olan Narzanlar Okulunda Tuğçe Sarısakal Öğretmenin Rehberliğinde İremnur Ünüvar ve 3. Olan Ekinciler okulunda Fatma Yücel Öğretmenin Rehberliğinde Tuğçe İlci adlı Öğrencilerimiz oldu. 

Uçurtma şenliğinin ikinci bölümünde “En İyi Uçan Uçurtma” kategorisinde ise 1. Olan Ekinciler okulundan Tuğba Dilek Öğretmenin Rehberliğinde Ömer Çetin, 2. Olan Orhan Çalış Çok Programlı Anadolu Lisesinden Volkan Dobruca Öğretmeninin Rehberliğinde Yunus Emre Akgün ve 3. Olan Ali Ericek Okulundan Oğuzhan Özdemir Öğretmenin Rehberliğinde Mücahit AK adlı öğrencilerimiz olmuştur.

Uçurtma şenliği programının son bölümde ödül töreni yapıldı.  Dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.           

En İyi Tasarlanmış Uçurtma Kategorisinin birincisi olan öğrencimiz Melike Başol ödülünü Belediye Başkan Vekili Günay Can’dan, ikinci olan öğrenci İremnur Ünüvar ödülünü Ak Parti İl Genel Meclisi Üyesi Mustafa Bayraktar’dan, üçüncü olan öğrencimiz Tuğçe İlci ise Ödülünü Ak Parti İlçe Başkanı Mehmet Demiröz’ün elinden aldı.

En Yükseğe Uçan Uçurtma Kategorisinde 1. Olan öğrencimiz Ömer Çetin ödülünü MHP ilçe Başkanı Ferit Bilen’den, 2. Olan öğrencimiz Yunus Emre Akgün ödülünü Orman İşletme Şefi Volkan Ulusoydan ve 3. Olan Öğrencimiz Mücahit Ak ise ödülünü ilçe milli Eğitim Şube Müdürü Murat Elaydın’ın elinden aldı.

Ödül töreni bitmesine rağmen şenliğin gerçekleştiği alanda ayrılmayan bazı öğrenci ve veliler uçurtma uçurmaya devam ettiler.   

 

 

 

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.