BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TEMİZLİK HİZMETİ ÇALIŞANLARIMIZI GÖREVE BAŞLATTIK.

İŞ KUR yetkilileri ile birlikte kura çekimi için yapılan toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT ise; Taşıma merkezi köy okulları ile ilçe merkezimizde ki okulların kura çekimini ayrı yapacaklarını ifade ettiği konuşmasına şöyle devam etti: taşıma merkezi köy okulumuzdaki temizlik hizmetini yürütecek çalışanımız  kendi köyünden başvurduğu zaman okula rahat gidip gelebilir, yaptığı işten de verim alır gönül rahatlığı ile çalışır.
TEMİZLİK HİZMETİ ÇALIŞANLARIMIZI GÖREVE BAŞLATTIK.

 

 

 

 

 

 

 

Bolu İŞKUR il Müdürlüğü tarafından ilimizin diğer ilçelerinde olduğu gibi Göynük ilçemizde de okullarda temizlik hizmetini yürütmek için ihtiyaç durumu talep edildi.

Okulların öğrenci mevcutları, fiziki durumları ve tekli ya da ikili eğitim yapma durumları da göz önünde bulundurularak okulların ihtiyaçları belirlendi.

Belirlenen ihtiyaç doğrultusunda İŞ KUR il Müdürlüğünden talep ettiğimiz 25 adet kontenjan ilçemize tahsis edildi. Gerekli duyuru yapıldı. Başvurular alındı. 25 adet kontenjan için 47 başvuru yapıldı.

Göynük ilkokulu toplantı salonunda gerçekleşen kura çekiminde İŞ KUR İl Müdürlüğü yetkilileri de bulundular. Kura çekiminden önce İŞ KUR yetkilileri başvuruda bulunanlara bazı açıklamalarda bulundular. Kimlerin başvurabileceğini, kimlerin başvuruda bulunmuş olsalar dahi yapılacak tetkik sonucunda kurada çıkmış olsalar bile yasaklı olmaları durumunda onaylanmayacakları hususunda gerekli açıklamalar yaptılar.

İŞ KUR yetkilileri ile birlikte kura çekimi için yapılan toplantıya katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT ise; Taşıma merkezi köy okulları ile ilçe merkezimizde ki okulların kura çekimini ayrı yapacaklarını ifade ettiği konuşmasına şöyle devam etti: taşıma merkezi köy okulumuzdaki temizlik hizmetini yürütecek çalışanımız  kendi köyünden başvurduğu zaman okula rahat gidip gelebilir, yaptığı işten de verim alır gönül rahatlığı ile çalışır. Ancak ilçe merkezinden hiç kimse 30km, 35 km uzaklıktaki köy okuluna gitmek istemez. Bunun tersi içinde aynı şeyi düşünmek mümkündür. Yani köyden kalkıp ilçe merkezinde ki bir okulun temizliğini yürütmek üzere gelmek istemez. Dolayısı ile herkesi en yakın olduğu okulda değerlendirmek istiyoruz. İlçe merkezinde ki okullarımız için ayrı bir kura yapacağız. Burada da yine hem kurada çıkmış çalışanlarımızın ikametgâh adreslerini hem okul müdürlerimizin taleplerini, hem de kurada çıkacak çalışanlarımızın taleplerini göz önünde bulundurarak dağıtım yapacağız, artık okullarımız daha temiz olacak. Kurada çıkan veya çıkmayan herkese şimdiden hayırlı uğurlu olsun, dedi.

Açıklamalardan sonra kura çekimine geçildi. Kura çekimi sonucu belirlenen kontenjan kadar çalışan belirlendi. Bir o kadar da yedek kurası çekildi.

Okullarımızda Çalışacak temizlik hizmetlisi çalışanlarımızı gerçekleşen kura çekimi sonucu belirledik. Görevlerine başlattık.

 

Bolu İŞ KUR İl Müdürü Sayın İsmail YALÇIN´a ihtiyacımızın olduğu kadar kontenjan ayırdığı için ve de okulların açıldığı ilk günden okulların temizlik ihtiyacını düşünerek böyle zamanında bir planlamayla okulları mağduriyetten kurtardığı için kendisine teşekkür ediyoruz.

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.