BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

TAŞIMALI EĞİTİM SÜRÜCÜLERİMİZE SEMİNER VERDİK

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak, taşımalı eğitim uygulaması kapsamında taşıma merkezi okullara öğrenci taşıyan araç sürücülerine eğitim semineri verdik.
TAŞIMALI EĞİTİM SÜRÜCÜLERİMİZE SEMİNER VERDİK

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz koordinesinde, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğü ortak organizasyonu ile taşımalı eğitim sürücülerine ‘Sürücü Eğitimi’ Semineri verdik.

 
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ŞİT, İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Polisi Kadir Özkan ve İlçe Jandarma Komutanlığından Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Kor Özbay tarafından verilen seminerde sürücülerimize trafiğin kurallarını içeren broşür ve kitapçıklarda dağıttık. Egemenlik İlk/ortaokulu çok amaçlı salonunda düzenlenen sürücü eğitimi seminerine ilgi yoğundu.


Şit, Sürücüleri Öğrencilerin Yanında Sigara İçmemeleri İçin Uyardı.


İlk olarak anlatımlarını sunum eşliğinde gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit, sürücü eğitiminin amacından bahsetti. Şoförlerin görev ve sorumluluklarını hatırlattı.  Sürücülerin örnek olmalarının gerekliliğine değindi. Sürücülerin öğrencilere ve velilere karşı davranışlarının nasıl olmaları gerektiği üzerinde durdu.  Servis şoförleri ile öğrenciler arasındaki iletişim hakkında da bilgiler verdi. Şoförlerin öğrencilere örnek olmaları gerektiğinin önemine değindi. Sürücülere kesinlikle öğrencilerin yanında ya da öğrencilerin görebilecekleri ortamlarda sığara içmemeleri gerektiği hususunda da uyarılarda bulundu.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit, servis sürücülerinin dış görünüşlerinin önemine değinirken Nasrettin Hocanın “Ye Kürküm Ye” Hikâyesini anlatarak kılık kıyafetin ve dış görünüşün önemi üzerinde durdu. 
Taşıma sırasında gerçekleşen aksama durumlarında sürücülere yapılması gerekenleri de anlatarak hatırlatmalarda bulundu. Genelde çocukların şoförleri dinlemedikleri yönünde ki şikâyetler üzerine de açıklamalarda bulunduktan sonra trafiğin kuralları ile ilgili konuları anlatmaları için sözü Jandarma Kıdemli Başçavuş Kor Özbay’a bıraktı.


Özbay, Sürücüleri: Hız, Alkol ve Emniyet Kemeri Konularında Uyardı.


İlçe Jandarma Komutanlığından Trafik Tim Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Kor Özbay, servis şoförlerine trafik bilinci ve güvenli sürüş konusunda bilgiler verdi. Özbay, emniyet kemerlerinin önemine değinerek, çarpışma esnasında ölümlerin %50’sini önlediğini, şehir içinde yapılan kazalarının uzun yolda yapılan kazalardan daha çok meydana geldiğini ve bu yüzden de emniyet kemerinin şehir içinde dahi olsa takılmasının gerekli ve önemli olduğunu belirtti.
Özbay, aynı zamanda araç içerisinde dikkat dağıtıcı şeylerden uzak durulması gerektiğini vurgulayarak, serviste müzik dinlememelerini istedi. Sürücülerinin dalgın olmamalarına, dikkat dağınıklığı ya da dikkatsizliğin kazalara sebebiyet verdiğine de değindi.  Özbay, Alkollü iken araç kullanmamaları gerektiğini ve daha tedbirli olmaları gerektiğini de ifade etti. Okul servislerinde takip mesafesinin önemine de değinen Özbay, servis sürücüleri en değerli varlıklarımız olan çocuklarımızı taşımaktalar. Bunun için de araç kullanırken trafikte takip mesafesine dikkat edilmeleri gerekir” dedi.

 

Özkan: Kendi Canınızdan Hariç, Size Emanet Edilen Canlar Olan Öğrencileri de Taşıdığınızı Unutmayın.


İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Polisi Kadir Özkan, gerçekleşen trafik kazalarına ait kamera görüntülerinden derlediği videoları sürücülere izletti. İzlenen videolardan kazaların en başta gelen sebebinin hız olduğunu ifade etti. Sürücülere seslenen Özkan, kendi canınızdan hariç birde size emanet edilen canlar olan öğrencileri taşıdığınızı da unutmayacaksınız, dedi.

 


Egemenlik ilk/Ortaokulunda gerçekleştirilen Semineri sürücüler dikkatle dinledi. Servis şoförlerinin sordukları soruların cevaplandırılmasından sonra çekilen hatıra fotoğrafı ile seminer son buldu.


24-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-201624-10-2016

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.