BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Sizin İçin Varız

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İlçe Emniyet Müdürlüğünün Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ortaklığı ile 2015 yılı içerisinde “Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Desek Programı”  (ÇOGEP ) tarafından yürütülen “Sizin İçin Varız” projesi kapsamında Göynük ortaokulumuzdan ihtiyaç sahibi öğrencilere yardım yapıldı.
Sizin İçin Varız

12-15 yaş aralığında ki her bir seferde 22 öğrenci ye toplamda 66 öğrenciye üç aşamalı bir çalışma yürütüldü. Birinci aşamada Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ihtiyaç sahibi 22 öğrencilerimiz giydirildi. Görevli emniyet mensupları tarafından Göynük Sular Ticarete alınan öğrenciler tepeden tırnağa giydirildi.

 İkinci aşamada aynı okulumuzun okul idaresince belirlenen fakir ve gariban ailelere ait farklı 22 öğrencisine Gölcük Mesire Alanı’nda piknik yapıldı. Okullardan görevli bir öğretmen ile ilçe emniyet müdürlüğünden de görevli bir emniyet mensubu personel Öğrencilerin başlarında rehberlik ve yardımcı olmak amaçlı bulundu.

Projenin üçüncü aşamasında aynı okulumuzun yine fakir ya da yardıma muhtaç farklı 22 öğrencisi bolu il merkezinde başta valilik ve emniyet müdürlüğü olmak üzere diğer bir çok kurum ve kuruluşa ziyaret gerçekleşti. Burada öğrencilerimizin yaşadıkları yerleşim alanının dışına çıkmalarını sağlayarak, farklı yerleri tanımalarını, algılarında bir farklılık ve farkındalık oluşturma amacı taşındı.

Her bir gruba ait öğrenciler faaliyetlerden sonra mutlulukları yüzlerinden okundu. Her birinin sevindiği gözlerden kaçmadı.

 

Biz ilçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak başta Bolu İl Emniyet Müdürümüze, Göynük İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Abdurrahman Özer Beye ve proje kapsamında görev alan her bir emniyet mensuplarımıza ve okullarımızdan görev verdiğimiz öğretmen arkadaşlarımıza teşekkürü bir borç biliyoruz.


Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.