BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Pendik Belediye Başkan Yardımcısı İzzet ÖZTOP’a Plaket Verildi

Akşemseddin Hazretleri adına 2.si düzenlenen Göynük Akşemseddin Hz. Bilim Olimpiyatlarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini vermede desteklerini esirgemeyip katkı sunmuş olan Göynük’lü Pendik Belediye Başkan Yardımcısı İzzet ÖZTOP’a İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ŞİT tarafından teşekkür edip plaket verildi.
Pendik Belediye Başkan Yardımcısı İzzet ÖZTOP’a Plaket Verildi

Bolu il düzeyinde gerçekleştirilen ortaokullar arası GABİO Bilim Olimpiyatları sınavında ter dökerek yarışan ve dereceye giren öğrenciler ile Bilim Olimpiyatlarının liseler arası “Özgün Proje yarışmasında” dereceye giren öğrencilere verilecek ödüllerin temininde desteğini esirgemeyen Pendik Belediye Başkan Yardımcısı İzzet ÖZTOP’a Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünde plaket verildi. Plaketi takdim eden İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, Başkana Akşemsettin Olimpiyatları ile ilgili bilgiler de verdi.

 

Mikrobu İlk Keşfeden Akşeyh’tir.

Akşemsettin Hz.lerinin tarihte ilk defa mikrobu tarif edip açıklayan kişi olduğundan bahseden Şit,  Akşemsettin Hz. leri Pasteur’den hem de 400 yıl önce,  Maddetü’l Hayat adlı eserinde “Hastalıkların insanlarda teker teker ortaya çıktığını sanmak hatadır. Hastalık, insandan insana bulaşmak suretiyle geçer. Bu bulaşma, gözle görülmeyecek kadar küçük, fakat canlı tohumlar vasıtasıyla olur” demiş ve mikrobu bulup tanımlamıştır diye bilgi verdi. 

Göynük Akşemsettin Bilim Olimpiyatlarını düzenlemelerinde ki amaçlarının ne olduğunu ve niçin bu adla düzenlediklerine de değinen İlçe Milli Eğitim Müdürü Şit, hem Akşemsettin Hz. anmak, anlamak ve bilinir kılmak istediklerini hem de Anadolu’muzun tarihi şirin kasabası Göynük’ü tanıtmak istediklerini ifade etti.

Programın içeriği ile ilgili de bilgi veren Şit, Gabio Bilim Olimpiyatlarını Ortaokullar arası Matematik ve Fen dallarında sınava dayalı olarak,  Liseler arası ise özgün proje üretme şeklinde olmak üzere iki kategoride düzenlediklerini, projenin Bolu il düzeyinde gerçekleştiğini ifade etti.

Şit, Geçmişini İyi Bilmeyen Geleceğine Yön Veremez

Geçmişini iyi tanımayan milletlerin geleceklerine de sağlıklı yön veremeyeceğini ifade eden Milli Eğitim Müdürü Müslümanlar olarak dünyanın gelmiş geçmiş en büyük düşünce sistemi ve medeniyetine sahibiz, onun için geçmişimizi, geçmişimizin değerleri, âlimleri büyüklerini iyi tanımamız lazım. Onun için Göynük için bir değer olan Akşemsettin Hz. için bilim olimpiyatları düzenleme ihtiyacı duyduk, dedi.

 

İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit,  Göynük Akşemseddin Hz. Bilim Olimpiyatları ( GABİO ) 4,5,6 ve 7. sınıfların sınav il birincisi olan öğrencilerine casper bilgisayar, il ikincisi olan öğrencilere samsung tablet, il üçüncü olan öğrencilere Puma ve Swach kol saat’i gibi ödüllerin verilmesinde katkı sunan İstanbul Pendik Göynük’lü Belediye Başkan Yardımcısı  İzzet Öztop’a teşekkür ederek bir plaket verdi.


08-09-201608-09-201608-09-201608-09-2016

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.