BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

OLMASAYDIN, OLMAZDIK.

Yüce Yaradan’ımız peygamber efendimize “levlakelevlaklemahalaktul eflak” "sen olmasaydın bu âlemleri yaratmazdım" der.
OLMASAYDIN, OLMAZDIK.

İnsanlığı güzel ahlak, doğruluk ve huzurla buluşturan İslam´ın değerler üstü mesajını bizlere ulaştıran Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) Kutlu Doğumunun 1444´üncü sene-i devriyesini idrak ediyoruz.

Yüce Allah´ın yeryüzüne Âlemlere rahmet olarak gönderdiği son elçi olan Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed´in (SAV) dünyaya teşrifi cahiliye karanlığında boğulan insanlığın yeniden şekillenmesine ve kardeşliğin pekişmesine vesile olmuştur.

O’nun dünyaya gelmesi ve yaşamı ile sevginin, saygının, adaletin, güzelliğin, hoş görünün, merhametin, paylaşmanın, dostluğun, kardeşliğin, komşuluğun, zalimin karşısında olmanın ve mazlumun yanında yer almanın bir anlamı oluştu. Bu değerler onunla anlam kazandı.

Çünkü: İnsanlık tarihi Resul-i Zişan’ın teşrifleriyle mana kazanabilmiştir. İnsanlığı cahiliye zindanından medeniyet aydınlığına kavuşturan Onun nuruydu. GünümüzdeO nura her zamankinden daha fazla muhtaç bir haldeyiz. Günümüz Müslümanları, Asabiyetlerini, ırklarını, mezheplerini, meşreplerini ve mensubiyetlerini dinlerinin, imanlarının Muhammet Mustafa´ya ümmet oluşlarının önüne çıkarmaya başladı.

Irkçı emperyalizmin kirli oyunları ile kardeş kardeşi katletmeye başladı.  Arakan’ da, Doğu Türkistan’da, Bağdat´ta, Şam´da, Mısır’da, Kahire´de, Yemen´de, Libya´da ve bütün İslam coğrafyalarında ateşler yükselmekte. Kardeşkanının oluk oluk akmaya başladığını gördüğümüz bu günlerde O’na ne kadar muhtaç olduğumuzu bir kez daha iliklerimize kadar hissettik. Onun için Rasuli Erkemin yeryüzüne getirdiği hak, adalet ve barış anlayışına yeniden ihtiyacımız var.

 ‘Kutlu Doğum Haftası’ olarak adlandırdığımız bu günler, güzel ahlak, sevgi, saygı,  barış ve kardeşlik gibi vazgeçilmez değerlerimizin hatırda tutulmasına eğitim kurumlarımızda ülkemizin ve geleceğimizin teminatı yeni nesillerimize, çocuklarımıza aktarmada elbette ki önem arz etmektedir.

Bu duygu ve düşüncelerle bu anlamlı haftanın kardeşliğimizi, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmesi temennisiyle, Göynük’e,Bolu’muza, ülkemize ve dünyamıza barış ve huzur getirmesini temenni ediyorum.

Murat Şit

 

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürü

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.