BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmenler Günümüzü Dolu Dolu Bir Programla Kutlandık

24 Kasım Öğretmenler Günü münasebetiyle düzenlediğimiz “Öğretmenler Günü Kutlama Programı” Göynük Belediye Salonunda gerçekleşti.
Öğretmenler Günümüzü Dolu Dolu Bir Programla Kutlandık

Program öncesinde saat 15.00’da Anıt Park’ta gerçekleşen Çelenk sunma törenine ilçe merkezinde ki okullarda görev yapan öğretmen ve idareciler ile ilçe daire amirlerinden katılım oldu.  İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün çelengini İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit tarafından anıta konuldu. Çelenk sunma törenin ardından kutlama programı Belediye Salonunda devam etti.                                                  

Kutlama programına İlçe Kaymakamımız Ahmet Oğuz Aslan, Belediye Başkanımız Kemal Kazan, Cumhuriyet Baş Savcısı Sertaç Gül, İlçe Jandarma Komutanı Yaşar Oğuz Yılmaz, İlçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit, İlçe Daire Amirleri, İlçemizde görevli Öğretmenlerimiz, Emekli Öğretmenlerimiz ve vatandaşlar katıldı

24 Kasım Öğretmenler günü programı saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı. İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit,  günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

Şit, Öğretmenlik, İnsanlık Tarihinin En Önemli ve Ölümsüz Mesleğidir.

 

Konuşmasına öğretmenler gününün kutlanma gerekçesini anlatarak başlayan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit, “Öğretmenlik mesleği insanlık tarihi kadar eskidir. Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, toplumun sürekli önde giden, önünde giden bir gönül eridir. Öğretmenlik mesleği, bir ideal, bir gaye ve bir hizmet etme mesleğidir, dediği konuşmasına şöyle devam ett: Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu? diyor ayeti kerimede. Peygamber efendimiz ‘şüphesiz ben bir öğretmen olarak gönderildim’ demiş. Hz. Ali’nin o meşhur sözünü hepimiz biliriz. Ne diyor: Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum. Yine Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk: ‘Öğretmenler, Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır’ demiş.

Başöğretmen Atatürk’ün “Yeni nesil sizlerin eseri olacaktır, dediği saygıdeğer öğretmen arkadaşlarım, biz öğretmenlere yüklenen bu ‘gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu’ dikkat ederseniz, aynı zamanda büyük bir güvenin de ifadesidir.  Biz de eğitimciler olarak, “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözünü son derece önemli buluyor ve önemsiyoruz. Medeniyetimizin ihyası ve geleceğimizin inşası için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız” dedi.

İlçemizde görev yapan aday öğretmenlerin yemin töreni gerçekleşti. Aday öğretmenler yemin ettiler. 24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili şiirler okundu. Ardından aday öğretmenler adına Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesinde görev yapan Türkçe Öğretmeni Esra Kocaman bir konuşma yaptı. 

Göynük Orta Okulu Matematik Öğretmeni Hayriye Topçu yönetiminde ki öğrenciler koro şarkılar seslendirdiler. Orhan Çalış Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencileri ise solo türküler söylediler.ilçe Kaymakamımız sayın Ahmet Oğuz Aslan ve Belediye Başkanımız Kemak Kazan’ın başka programları dolayısı ile salondan ayrılırken, ilçe Kaymakamımız Sayın Ahmet Oğuz Aslan öğretmenlere hitap ederek bazı tavsiye ve önerilerde bulunan bir konuşma yaptıktan sonra salondan ayrıldılar.

Kaldığı yerden devam eden programda Göynük İlkokul Müdürlüğünden emekli olan Hasan Kolaç emekli öğretmenler adına bir konuşma yaptı. Emekli öğretmenler adına yapılan konuşmadan sonra İlçe Cumhuriyet Başsavcısı Sertaç Gül tarafından, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünden hizmet sürelerini tamamlayarak emekli olan Milli Eğitim Personeline hizmetlerinden ötürü Hizmet Şeref Belgeleri verildi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile ilçe düzeyinde düzenlediğimiz ilkokul öğrencileri arası resim, ortaokul öğrencileri arası Şiir ve Lise öğrencileri arası kompozisyon yarışmasında dereceye giren öğrencilerimiz şiir ve kompozisyonlarını okudular. Günle ilgili hazırlanan videolar izlendi.

24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısı ile düzenlenen resim, Şiir ve kompozisyon yarışmalarının dereceye giren öğrencilerine ödülleri verildi. Resim, şiir ve kompozisyon yarışması ilçe birincilerine ilçe Cumhuriyet Başsavcısı Sertaç Gül, İlçe İkincilerine İlçe Garnizon Komutanı Yaşar Oğuz Yılmaz ve ilçe üçüncüsü olan öğrencilere de ilçe Emniyet Müdürü Mesut Aslan tarafından ödülleri verildi.

 İlçemiz Kuyupınar Ovaboyu İlkokulu sınıf öğretmeni Sibel Özdemir’in hazırladığı öğrenciler tarafından folklor gösterisi oldu.

 

Salonda sona eren program İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün Öğretmenler günü dolayısı ile tertip ettiği Lalezar Restorantta yenilen yemek ikramlarından sonra öğretmenler günü programı sona erdi.

 

08-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-201608-12-2016

 

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.