BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Köy Çocukları Okusun, Bizi Geçsin

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ve Marmara üniversitesi “ Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü” ortaklığı ile ilçemiz taşıma merkezi köy okulu olan Narzanlar ilk ve ortaokulunda  “Bir El De Sen Uzat Anadolu’ya” adlı projemizi gerçekleştirdik. 
Köy Çocukları Okusun, Bizi Geçsin

2010-2011 yıllarında Türkiye’nin en aktif 3. Öğrenci kulübü olan ve Mart 2010 tarihinden beri 48 farklı ilde 30’u yatılı bölge ilköğretim okulu ve 54’ü köy okulu olmak üzere toplamda 84 proje gerçekleştirmiş olan Marmara üniversitesi “ Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü” son etkinliğini de Göynük Narzanlar ilk ve ortaokulunda gerçekleştirdi.

 

Ülkemizin ve toplumumuzun kalkınmasının köy çocuklarıyla sağlanacağına inanarak, “ülkem varsa ben de varım” düşüncesiyle, “Köy Çocukları Okusun, Bizi Geçsin” niyetiyle Marmara üniversitesi  “Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü”  ile birlikte taşıma merkezi köy okulumuz olan Narzanlar ilk ve ortaokulunda gerçekleştirdiğimiz projemize okul idaresi, öğretmenleri, öğrenci ve velilerimiz katıldılar.                                                                                                                                                   

Marmara Üniversitesi Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü’ne ait öğrenci ve gönüllülerin oluşturduğu 40-45 kişilik ekip öğrencilerle hem grup halinde hem de ferdi olarak tek tek ilgilendiler.

 

Okuma heyecanı katmak ve eğitimlerini daha ileri düzeylere taşımak, motivasyon kazandırmak, öğrencilerde vizyon oluşturmak, hayal kurmalarına vesile olmak, ufuklarını geliştirmek ve bir bütün olarak eğitimlerine katkıda bulunmak amacıyla bir dizi etkinlik yaptılar.

                                                                                                                                       

Öğrencilerle beraber yapılan sabah sporu ve eğlenceli aktivitelerden sonra öğrenci velileriyle bir araya gelerek velilerin öğrencilere karşı sorumlulukları hakkında bilgiler veren kulüp üyeleri, Sosyal sorumluluk projesi çerçevesinde öğrencilerle boyama, satranç, müzik, ağız diş sağlığı, spor ve bilim konularında etkinlikler yaptılar. Öğrencilere oyuncaklar, spor malzemeleri ve kitaplar dağıtarak yardımda bulundular. 

Öğrencilerle gün boyu beraber olup çeşitli aktiviteler yapan kulüp üyelerine ve aktivitelerine  öğrenci ve velilerden yoğun ilgi vardı.                                                               

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.