BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Anıt parkta yapılan törende saygı duruşunda bulunuldu ve  istiklal marşımız törene katılanlar tarafından söylendi. ve başlarında öğretmen ve okul idarecilerinin bulunduğu öğrencilerin katıldığı törende programın sunuculuğunu Egemenlik ilk/orta okulundan Türkçe Öğretmeni Hüseyin Tekelli yaptı. İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, görevli öğretmenlerle birlikte çelenk sundu.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI

Egemenlik ilk/orta okulunun hazırladığı ilköğretim haftası programı okulun çok amaçlı salonunda gerçekleşti. Programa Belediye Başkan Yardımcısı Günay CAN, AK Parti İlçe Başkanı Mehmet DEMİRÖZ, bir çok daire amiri, Okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.

Egemenlik Ortaokulundan bir öğrenci, öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Okul öğretmenlerinden Hüseyin SANÇAR günün anlam ve önemine ait yaptığı bir konuşmadan sonra okul öğrencileri tarafından günün anlam ve önemini anlatan şiirler okundu ve eğitim ile ilgili özlü sözler söylendi.

8. Sınıf öğrencileri 5. Sınıfa gelen öğrencilere bayrak takdiminden sonra 4.Sınıf Öğrencileri 1.Sınıfa başlayan kardeşlerine “hoş geldin” çiçeği verdiler.

 

Şit, Her Şey “İnsanı Sevmekle ve İnsana Değer Vermekle” başlar.

 

Programda bir konuşma yapan ilçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, Eğitimin en önemli ve en vazgeçilmez bir hizmet olduğuna vurgu yaparak, her şeyin “insanı sevmekle” ve “insana değer vermekle” başladığını söyledi.

 

Öğrencilere seslenerek, ikinci yuvanıza hoş geldiniz diyen ilçe Milli Eğitim Müdürü ŞİT,

“Sevgili Öğrenciler; evinizden sonra değerli vakitlerinizi ayıracağınız yuvanız yani okulunuz açıldı. Yuvanızda siz istemeseniz de saatler, günler, yıllar çarçabuk gelip geçecektir. Önemli olan saatleri, günleri ve yılları iyi değerlendirmek, kendi lehinize çevirebilmenizdir. Bir yaz boyu boş kalan okullarımız ve okul bahçelerimiz sizlerin gelmesi ile canlandı, canlılık geldi. Okullarımız şenlendi, bayram yerine döndü. 

Biliyorum ki siz okulu seviyorsunuz, okulda, öğretmenleriniz de, bizler de sizleri seviyor.  Sizleri çok seviyoruz”  dedi.


15 Temmuz darbe kalkışmasına da değinen Şit, Ülkemiz 15 Temmuzda bir darbe kalkışması yaşadı. Din, Vatan, millet, bayrak sevgisinin en önemli sınavının verildiği bu günlerde ilköğretimde çocuklarımıza her şeyden önce vatan, millet, bayrak, ezan gibi milli ve manevi değerlere bağlılığı öğretmemiz lazım.

 

Öğretmenlere Atatürk´ün ; "Yeni nesil sizin eseriniz olacaktır" sözüyle seslenen Şit, değerli meslektaşlarım;  Bize yüklenen bu “gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu” aynı zamanda çok büyük bir güvenin de ifadesidir.  Bizlere güvenilmeseydi, gelecek nesilleri yetiştirme sorumluluğu da yüklenmezdi, diye konuştu.

 

Eğitimde Feda Edilecek Tek Bir Fert Yoktur

 

Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur, diyerek konuşmasını sürdüren Şit,

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed’in “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır” hadisi şerifini hatırlatarak,  Biz de yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin anne ve babalarına hayırlı birer evlat; ülkesine, milletine, dinine, bayrağına faydalı birer insan olmaları için faydalı olmaya gayret gösteriyoruz, dedi. ŞİT, 2016/2017 Eğitim ve öğretim yılının oklumuza, ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olması dileyerek sözlerini tamamladı.

 

 

İlköğretim haftası kutlamaları kapsamında Egemenlik Ortaokulundan birer öğretmen nezaretinde üçer öğrenci grubuylaKaymakamlık Makamı, Belediye Başkanlığı, Garnizon Komutanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne ziyaretleri de gerçekleşti.


05-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-201605-10-2016

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.