BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

Kutlama programının devamında birer öğretmen nezaretinde ikişer öğrenci ile Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretleri gerçekleşti.
İLKÖĞRETİM HAFTASI KUTLANDI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlçemizde ilköğretim haftası çeşitli etkinliklerle kutlandı. İlk olarak okulların açıldığı Pazartesi günü Anıtparkta Atatürk anıtına Çelenk sunumu gerçekleşti. Ulu önder Atatürk ve Aziz Şehitlerimiz için saygı duruşunda bulunup, Göynük Orta Okulu Müzik Öğretmeni Sevinç Yenen yönetiminde İstiklal Marşı söylendi. Anıta İlçe Milli Eğitimi Müdürlüğü Çelengini öğretmenlerden Necip Erciyas, Önder Keçeci ile birlikte İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT’in tarafından gerçekleşti.

Programın devamı Göynük ortaokulu çok amaçlı salonunda gerçekleşti. Müzik öğretmeni sevinç yenen yönetiminde saygı duruşunda bulunup İstiklal Marşı söylendi. Göynük ortaokulundan Sude Suna öğrenciler adına bir konuşma yaptı. Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT yaptı.

 Şit, okumanın önemine değindi.  Öğrencilere seslenerek çok çalışmaları gerektiğini, okuyup büyük adam olmaları gerekliliğini belirttiği konuşmasında ‘okuyun büyük adam olun, bu güzel ülkemize sahip çıkın. Bu gün size ders veren öğretmenleriniz olsun, ilçemizi yöneten kaymakamımız olsun, ya da Belediye Başkanımız olsun ve gerekse ilçe Milli Eğitimi Müdürü olarak ben olayım bizlerde dün sizin gibi bu sıralarda oturduk, okuduk kazandık bugünlere geldik. Ülkemize milletimize bu güzelim cennet vatanımıza hizmet ediyoruz.  Sizler de okuyup, çok çalışıp kazanıp bu makamlara geleceksiniz. Ailelerinize, ülkemize hizmet edeceksiniz. Ülkemize sahip çıkacak, milletimize hizmet edecek yarının büyükleri, bu günün küçükleri olarak sizler olacaksınız, dedi. 

Program öğrencilerin günün anlam ve önemini içeren şiirlerini okunmalarıyla devam etti. Eğitim ile ilgili özlü sözleri okuyan öğrencilerden sonra 8. Sınıf öğrencileri tarafından 5. Sınıf öğrencilerine bayrak takdimi yapıldı. 4. Sınıf öğrencilerinin 1. Sınıf öğrencilerine sundukları “HOŞ GELDİNİZ” çiçeği ile birlikte salon programı sona erdi.

Kutlama programının devamında birer öğretmen nezaretinde ikişer öğrenci ile Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ziyaretleri gerçekleşti.

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.