BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit´in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Değerli öğretmenlerim, Kıymetli anne ve babalar ve Sevgili öğrenciler,    Öncelikle, 2016-2017 eğitim-öğretim yılının karşılıklı sevgi ve saygı çerçevesinde;   huzur dolu, hoşgörü ve dayanışma içerisinde geçmesini temenni ediyorum.  
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit´in Yeni Eğitim Öğretim Yılı Mesajı

Uzun bir tatilin ardından yeni bir eğitim-öğretim yılına başladık.

 

Yaz tatili gibi uzun bir süre boş kalan okullarımıza kavuşan Öğretmen ve öğrencilerimizin yaşadığı heyecanı ve sevinci onlarla birlikte biz de yaşıyoruz.

 

Çocuklarımız, gözümüzün nuru ve geleceğimizin güvencesi güzel çocuklarımız: 

Bir yaz boyu boş kalan okullarımız ve okul bahçelerimiz sizlerin gelmesi ile canlandı, canlılık geldi. Okullarımız şenlendi, bayram yerine döndü. 

 

Biliyorum ki siz okulu seviyorsunuz, okulda, öğretmenleriniz de, bizler de sizleri seviyor.

 

 Sizleri çok seviyoruz.

 

Eğitimin en vazgeçilmez hizmet olduğuna inanan ve her şeyin “insanı sevmekle” ve insana “değer vermekle” başladığını biliyor ve inanıyoruz.

 

Bir düşünür: bana okulları verin size yeni bir nesil vereyim, der. 

Biz biliyoruz ki, Bir okul açmak, bir hapishane kapatmak gibidir.

 

Ülkemizin 15 Temmuz gibi bir darbe kalkışması yaşadığı ve  Din, Vatan, millet, bayrak sevgisinin en önemli sınavının verildiği bu günlerde,  çocuklarımıza her şeyden önce milli ve manevi değerlere bağlılığı öğretmemiz gerektiğinin önemi ortaya çıkmıştır.

 

 Bir yaşam biçimi olarak insan haklarını, hukukun üstünlüğünü ve en önemlisi de demokrasiyi öğretmeli ve özümsemelerini sağlamalıyız. 

 

 Saygıdeğer Veliler;

Sizin,  bizim ve Devletimizin ortak amacı öğrencilerimizi geleceğe en donanımlı şekilde hazırlayabilmektir. Bu ortak amacı gerçekleştirmede sizler de öğrencilerimize, okulumuza sahip çıkarak destek olmalısınız.  

 

Sözlerimi ´ ün bize ışık tutan hedef gösteren şu sözleriyle son veriyorum;

 

Mustafa Kemal Atatürk “Eğitimde feda edilecek tek bir fert yoktur” sözüyle eğitimi ne kadar veciz anlatmış.

 

Peygamber Efendimiz Hz Muhammed “insanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır, der.

 

 Biz de yetiştirdiğimiz öğrencilerimizin anne ve babalarına hayırlı birer evlat; ülkesine, milletine, dinine, faydalı birer insan olmaları için faydalı olmaya çalışıyoruz.

 

Bu duygu ve düşüncelerle 2016/2017 Eğitim ve öğretim yılının oklumuza, ilçemize, ülkemize ve tüm insanlığa hayırlı olması dileğimle sevgi ve saygılarımı sunarım. 

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.