BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit´in 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Kurtuluş Savaşı´nda kadını, erkeği, çoluğu-çocuğu, yaşlısı ve genciyle gösterilen büyük gayret ve fedakârlıklarla elde ettiğimiz Cumhuriyetimizin kuruluşunun 93. Yıldönümünü kutluyorum.
İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit´in  29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Mesajı

Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere, aziz vatanın bağımsızlığı ve bütünlüğü için canlarını seve seve ortaya koyan tüm şehit ve gazilerimizi rahmet, mihnetle ve saygıyla anıyorum.

 

Türkiye Cumhuriyeti 93 yıldır karşısına çıkan tüm zorlukların üstesinden gelerek yoluna devam etmiştir.

 

Çanakkale’de, Kurtuluş Savaşı’nda ve 15 Temmuz Darbe Kalkışmasında yaşadığımız işgal girişimleri, terör saldırıları ve darbe kalkışmaları gibi büyük badireleri atlatan büyük ve necip milletimiz millet iradesinin yok sayılmasına dönük yapılan her türlü girişimi başarısız kılmış ve kılmaya da devam edecektir.

 

Bilhassa son dönemlerde istiklalimize ve istikbalimize kastetme amacıyla yaşanan Gezi Olayları, MİT Krizi, 17-25 Aralık darbe girişimi ve en son 15 Temmuz 2016 gecesi yaşanan darbe kalkışması karşısında milletimiz devletine ve milli iradeye sahip çıkmıştır. 

 

Milletimizin ülkesine yönelik yaşanmış ve yaşanacak her türlü girişime karşı tıpkı İstiklal Harbinde ki gibi canını ortaya koyarak, şehitlik arzusuyla mücadelesini kararlı bir şekilde ortaya koymuş ve koymaya da devam edecektir.

 

 Dolayısı ile birliğimize, beraberliğimize, kardeşliğimize, vatanımıza, bayrağımıza, ezanımıza, istiklalimize ve istikbalimize kast eden hiçbir saldırı başarılı olamayacaktır

 

Nitekim 15 Temmuz gecesi FETÖ mensubu vatan hainlerinin yaptığı darbe kalkışmasına karşı göğüslerini siper ederek ülkesine, özgürlüğüne, demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan bu necip millet her türlü terör örgütüne ve onları maşa olarak kullanan küresel güçlere gereken dersi de cevabı da vermiştir.

 

Artık şuna bütün içtenliğimizle inanıyoruz ki: Türkiye Cumhuriyeti, yaşanan 15 Temmuz gecesinin sabahında maşaları da, paşaları da, onları maşa olarak kullanan küresel aktörleri de bertaraf etmiştir. Şimdi artık daha güçlü, daha dirayetli ve daha kararlı bir ülkedir.  

 

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ve aziz şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla yâd ediyor, Gazilerimize sağlık ve afiyetler dilerim,

 

Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun.

 

 08-11-2016

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.