BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GÖYNÜKLÜ ÖĞRENCİLERİN TATİLİ DOLU DOLU GEÇTİ

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul merkezli Sosyal Ben Derneği ortaklığı ile Göynük Egemenlik ortaokulunda öğrencilere dönük bir dizi çalışma yapıldı. Tamamı gönüllü üniversite öğrencilerinden oluşan Sosyal Ben Derneği üyeleri bir haftalık sürede Egemenlik ortaokulu öğrencilerine resim, müzik, tiyatro, fotoğrafçılık, yazarlık, icat, spor, drama, ebru sanatı gibi faaliyetler gerçekleştirdi. 
GÖYNÜKLÜ ÖĞRENCİLERİN TATİLİ DOLU DOLU GEÇTİ

 

Öğrenciler ile birlikte velilerinin de iştirak edip yapılan faaliyetleri gözlemlediği görüldü. Bir haftalık faaliyet sonunda yapılan çalışmalar sergilendi ve bir kapanış program düzenlendi. Kapanış programına Göynük İlçe Kaymakamı Ahmet Oğuz ASLAN,  da katıldı. Açılan sergiyi gezen kaymakam Ahmet Oğuz ASLAN, yapılan çalışmaları inceledi. Çalışmaları yapmış olan her bir öğrenci ile tek tek ilgilendi. Kapanış programında da öğrencilere ve katılımcılara hitap edip, tavsiyelerde bulundu. 

 17-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-2016

ŞİT, ÇOCUKLARIMIZIN UFUKLARINI AÇMAK İSTEDİK.

Faaliyet ile ilgili görüşüne başvurduğumuz Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT Gazetemize şu açıklamalarda bulundu:

 

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü olarak daha önce Marmara üniversitesi bünyesinde faaliyet gösteren “ Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü” ortaklığı ile ilçemiz taşıma merkezi köy okulu olan Narzanlar ilk ve ortaokulunda  “Bir El De Sen Uzat Anadolu’ya” adlı projemizi gerçekleştirmiştik. 

Bu projemizin uygulanması sonrası gerek öğrencilerimizde ve velilerimizde, gerek öğretmenlerimizde ve okul idaremizde oluşan memnuniyet gördük. Bundan dolayı ilçemizin bir başka okulunda benzer bir faaliyet daha gerçekleştirme düşüncesi ve kanaati oluştu bizde.

 

Bizde çocuklarımızın; kişisel gelişimlerini desteklemek, kendilerine güven kazanmalarını ve daha mutlu bireyler olmalarını sağlamak, paylaşımcılığı öğrenmelerine sebep olmak ve toplumsal yaşam bilinci kazandırmak, ufuklarını açmak ve tüm bunların sürekliliğini sağlamak amacıyla faaliyet alanı olarak da daha önceki Marmara Üniversitesi “Güneşin Çocuklarına Yardım Kulübü” ile  benzer bir dernek olan ve Türkiye genelinde faaliyetler gerçekleştirmiş olan “Sosyal Ben Derneği” ile görüşerek ilçemize davet ettik. Sosyal Ben Derneği, dezavantajlı bölgelerde yaş aralığı 7 ila 13 olan çocuklarımızın kendi sosyal becerilerini keşfetmelerini ve geliştirmelerini hedefleyen sosyal sorumluluk projeleri olan bir dernektir. 

 17-02-201617-02-201617-02-201617-02-2016

Şit, Çocuklarımız Hem Eğlendi, Hem Öğrendi Hem de

Yeni Şeyler Keşfettiler.

 

 Üniversite öğrencilerinden oluşan bu gönüllü ekip, İlçemiz Egemenlik ortaokulunda bir dizi faaliyet gerçekleştirdi. Bu bir haftalık süre içinde çocuklarımızla birlikte vakit geçirdiler.     Çocuklarımıza müzik, resim, tiyatro, fotoğrafçılık, yaratıcı yazarlık, icat, spor, yaratıcı drama, ebru sanatı gibi faaliyetler gerçekleştirdiler. Program boyunca atölyelerde yapılan çalışmalar program sonrasında ziyaretçilerin ve velilerin beğenisine sunulmak üzere sergilendi.

        Çocuklarımızın kendi yeteneklerini keşfetmelerine, yine sosyal sorumlulukla erken yaşta tanışmalarına ve paylaşımcılığı öğrenmelerine, mutlu ve özgüvenli bireyler olarak yetişmelerine yönelik çalışmalardı bunlar.  Aslında çocukların bu çalışmalarla neleri başarabildiklerini ve isterlerse sosyal anlamda daha neleri yapabileceklerini görmelerini amaçladık. Çünkü: Bir çocuk mükemmel bir matematiksel zekâya ya da ezber kabiliyetine sahip olmayabilir. Ama Keşfedilmeyi bekleyen bir yanı mutlaka vardır. Doğrusu bizce en güzel amaç çocuklara bir şeyler katabilmek, bizi en çok mutlu eden duygu onları paylaşırken görebilmek.

Sosyal Ben Derneği ile bir haftalık çalışmamızda çocuklarımız atölyelerde hem eğlendi, hem yeni şeyler öğrendi hem de yeni şeyler keşfettiler. 

 Konuyla ilgili yerel basında yer alan haberler :

BOLU TAKİP:

http://www.bolutakip.com/haber/goynuklu-ogrenciler-tatili-bos-gecirmedi

BOLUNUN SESİ:

http://www.bolununsesi.com/icerik/haber.asp?id=34188

MEMLEKETİM BOLU:

http://www.memleketimbolu.com/haber/goynuklu-ogrencilerin-tatili-dolu-dolu-gecti

BOLU GÜNDEM:

http://www.bolugundem.com/goynuk-senlendi-95593h.htm

 

17-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-201617-02-2016

 

 

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.