BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göynük Bölge Birincisi oldu

        Milli Eğitim Bakanlığınca Düzenlenen ´Eitim ve Öğretimde Yenilikçilik ´ ödülleri kapsamında Göynük Ortaokulu Marmara Bölgesi Birincisi seçilmiştir.
Göynük Bölge Birincisi oldu

                                 GÖYNÜK MARMARA BÖLGE BİRİNCİSİ

            Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” kapsamında Göynük Marmara Bölge birincisi oldu. 

            Ülke genelinde 5 kategoride gerçekleşen proje yarışmasına, yapılan bin 47 başvurudan Göynük ortaokulu “Bilgi Mikrofonu” adlı projesi ile Doğu Marmara Bölge Birincisi oldu. 
             Bursa’da gerçekleşen Ödül Törenine Göynük’ten İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT, Okul Müdürü Faruk Kahraman, Müdür Yardımcısı Murat Önal ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa Kalkan katıldılar.

             Göynük ilçemizi tanıtmak amacıyla yanlarına aldıkları doküman ve malzemeler katılımcıların ilgi odağı oldu. Zafer Kulesi maketi katılımcıların dikkatini ve ilgisini çekerken, herkes Göynük’ün tanıtım broşürlerinden alarak incelemeye çalıştı. En dikkat çeken ve merak uyandıran ise Göynük’ün yöresel tatlısı olan “Uğut” oldu. Uğut’un tadına bakanlar Göynük’ün standına uğrayarak tekrar tadına bakmak istediler.

                Bursa Osmangazi İlçesi BTSO Oğuz Kağan Köksal Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen ödül törenine Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdil, Vali Yardımcısı Yalçın Bulut, Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, Bursa Milli Eğitim Müdür Yardımcıları, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve Veliler katıldı.

                Yenilikçi uygulamaların eğitim sistemimize kazandırılması, öğrenci ve öğretmenlerimize daha iyi eğitim ve öğretim imkânlarının sunulması amacıyla Milli Eğitim Bakanlığı’nca düzenlenen “Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri” sahiplerini buldu. 

                 Açılış konuşmasını yapan Bursa İl Milli Eğitim Müdürü Veli Sarıkaya, değişen ve gelişen dünya ile beraber eğitim anlayışının da değiştiğini, eğitimde bu değişimi yakalamak adına, Eğitimde erişilebilirlik, Eğitimde kalitenin arttırılması ve Kapasite kullanımının arttırılmasının Milli Eğitim Bakanlığı’nın öncelikli staratejik hedefleri haline geldiğini söyledi. 

              Milli Eğitim Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanı Veysel Erdil yaptığı konuşmada, dünyadaki teknoloji, sosyal ve ekonomik yapıdaki değişimlerin eğitim kurumlarının da yenilenmesini, öğrenen ve değişimlere ayak uyduran kurumlar haline gelmelerini zorunlu hale getirdiğini belirtti. 
             Vali Yardımcısı Yalçın Bulut da projeleriyle katkıda bulunan ekiplerini kutladı.
Konuşmalardan sonra ödül alan ekipler projelerini sinevizyon eşliğinde sundular.

ÖDÜLLER SAHİPLERİNİ BULDU

             Ardından da ödül törenine geçildi. Ödül töreninde 5 projeye ödülleri verildi.
Eğitim ve Öğretimde Yenilikçilik Ödülleri kapsamında Doğu Marmara Bölgesi’nde ödül alarak finale adını yazdıran projeler ve okullar şöyle sıralandı;

Sanatsal, Kültürel, Sportif ve Çevreci Faaliyetler Kategorisi:


1.- Bilgi Mikrofonu - Bolu, Göynük Ortaokulu
2.-Güneş Enerjisi Sistemi - Bursa, İnegöl Mediha-Hayri Çelik Fen Lisesi
3.-Yeşil Bahçe, Mutlu Öğrenciler - Bursa, Nilüfer İMKB Fen Lisesi

Okul İdaresinin Geliştirilmesi Kategorisi:


-Paydaşların Okul Yönetimine Katılımı - Eskişehir, Süleyman Havva Kamışlı İlkokulu


Serbest Kategori:


-Gözetmen Sizsiniz – Bursa, Işıklar Askeri Hava Lisesi             

 

Ülke genelinde 5 Kategoride gerçekleşen proje yarışması kapsamında Göynük Ortaokulu´nun hazırlamış olduğu ´bilgi Mikrofonu´ projesi Marmara Bölgesi Birincisi olmuştur. Bursa´da gerçekleşen ödül törenine İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat ŞİT, Okul Müdürü Faruk KAHRAMAN, Müdür Yardımcısı Murat ÖNAL ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Mustafa KALKAN katıldılar.

 Bolu Yerel Basında haberimiz ;

ajanspres.com sitesinin haberini görüntülemek için tıklayınız :

 http://haberci.ajanspress.com.tr/pad/press/NTE5NjA1ODQmMSYxMTY0JjAmMQ==?customer=ec4132bf-f3f9-e211-9eb5-001a6465f174&sid=1579

 

         

aaaaa

 

29-12-2015

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-2016

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.