BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Göynük Akşemseddin Hz. Bilim Olimpiyatları Kayıtları 9 Martta Başlıyor.

Göynük Akşemseddin Bilim Olimpiyatları Kayıtları Başlıyor.
Göynük Akşemseddin Hz. Bilim Olimpiyatları Kayıtları 9 Martta Başlıyor.

                 

                       Ülkemizin ihtiyaç duyduğu bilim insanlarını yetiştirmek, yetenekli çocuklarımıza sahip çıkmak; bilimsel amaçlı yarışma ve benzeri etkinlikleri ilgiyi-katılımı artırarak ülke genelinde yaygınlaştırmak ve teşvik etmek, geleceğin bilim insanı olma potansiyeline sahip çocuklarımızı erken yaşlarda keşfedip var olan yeteneklerini geliştirmek, gerekli desteği vererek onlara araştırmacı bir ruh kazandırmak amacıyla ‘Göynük Akşemseddin Hz. Bilim Olimpiyatı ’ gerçekleştirilecektir.

 

 

                   GABİO Sınavları 2014-2015 eğitim öğretim yılından itibaren ortaokul  4. 5. 6. ve 7. sınıflarına yönelik olarak gerçekleştirilecektir. Öğrenciler matematik ve fen bilimleri alanlarındaki müfredat konularından sınava tabi tutulacaklardır. 

 Göynük Akşemseddin Bilim Olimpiyatları Proje Başvuruları 

         Göynük Akşemseddin Bilim Olimpiyatları Proje Kısmı Kayıtları 9 Martta Başlıyor. 8,9,10 ve 11. sınıfları kapsayacak olan ve öğrencilerin bir danışman öğretmen ile beraber proje oluşturması üzerine olan yarışma için kayıtları www.bilimolimpiyatlari.net adresindeki "Başvurular" menüsünden yapılacak. Kayıtlar 9 Mart-6 Nisan tarihleri arasında yapılabilecek. Bu tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. 

        Proje kayıtlarını site üzerinde tamamlayan öğrenciler proje tanıtımını yazı şeklinde proje fotoğrafları ile beraber dosya halinde 17 Nisan 2015´e kadar;

Bolu İl Milli Eğitim Müdürlüğü AR-GE Bölümüne ya da Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne teslim etmeleri gerekmektedir. Dosyaları Teslim edilmeyen Projeler yarışmaya katılmaya hak kazanamayacaklardır.

                                          

Göynük Akşemseddin Bilim Olimpiyatları Sınav Başvuruları


         Sınav başvuruları 20-30 Nisan arasında yine www.bilimolimpiyatlari.net internet adresindeki "Başvurular" sekmesinden yapılacaktır. Bu tarihler arasında yapılmayan başvurular kabul edilmeyecektir. Sınav başvurusu yapmak için halen Bolu genelindeki 4,5,6 ve 7. sınıflarda okuyor olmak yeterlidir. 

         Yapılan Başvurular 48 saat içinde onaylanacaktır. Zamanında yapmış olduğunuz başvurularınızı "Onaylanan Başvurular" kısmından kontrol etmeyi unutmayınız.

 

Yönerge için tıklayınız:

/meb_iys_dosyalar/2015_03/02104330_akemseddinhz.bilimolimpiyatynergesison.docx

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.