BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENCECİK FİDANLARIMIZ, FİDAN DİKTİ

Kıyametin koptuğunu görseniz bile, elinizde bir fidan olursa onu dikiniz. Hz. Muhammed ( sav) .  
GENCECİK FİDANLARIMIZ, FİDAN DİKTİ

İlçe Kaymakamlığımız, İlçe Orman İşletme Müdürlüğümüz, İlçe Emniyet Müdürlüğümüz ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün ortaklığı ile gerçekleşen fidan dikme etkinliği renkli geçti.  Başlarında öğretmen ve idarecileri olmak üzere Egemenlik ilk/ ortaokulundan yaklaşık 40 öğrencimizin katılımı ile birlikte, fidan dikme etkinliğinde bulunduk.   

İlçe Emniyet Müdürlüğümüzün polis haftası nedeniyle planladığı, polis hatıra ormanı olarak belirlenen alana İlçe Orman İşletme Müdürlüğümüzün katkılarıyla ve öğrencilerimizin de destekleriyle fidan dikim işlemlerimiz sıcak bir atmosferde gerçekleşti.

Orman İşletme Müdürlüğünden yetkililer, fidan dikme işlemlerinden önce fidanların ne şekilde dikilmesi gerektiği hususunda öğrencilere bilgiler verdiler. Verilen teorik bilgilerden sonra fiili olarak örnek fidan dikimi gerçekleşti. Ve öğrencilerin fidan dikimi hususunda ki bilgilerinin pekişmesi sağlandı. Fidanların nasıl dikilmesi gerektiğini öğrenen öğrencilerin her biri birkaç fidan dikerek polis hatıra ormanına katkıda bulundular. Dikimi yapılan her fidana, dikim işlemi bittikten sonra bir de can suyu verilerek işlem tamamlandı.

 

Fidan dikme etkinliğine ilçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Nuri Çetin, İlçe Emniyet Müdürümüz Sayın Abdurrahman Özer, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Murat Şit, İlçe Orman İşletme Müdürlüğünden Yetkililer ile öğrenci ve başlarında öğretmenleri katıldılar.                                                                                                     

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.