BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

GENÇ YOLCULARIMIZ BOSNA HERSEKTE

GENÇ YOLCULARIMIZ BOSNA HERSEKTE

Öğretmenlerimizin farklı kültür deneyimlerini artırarak öğretme sanatının alternatif uygulamalarını yerinde görmeyi sağlayarak kurumsal kapasitenin geliştirilmesini konu edinen ve Göynük Kaymakamlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü destekli “Genç Yolculuk”  adlıprojemiz İlçemizde bulunan ortaöğretim kurumlarının öğretmen ve öğrencilerinin motivasyon ve farklı kültür tecrübelerini artırarak, kültürel mirasımızın farkındalığını güçlendirmeyi hedefledik. 

 Projemiz, ilçemiz ortaöğretim kurumlarının (Akşemsettin Anadolu İmam Hatip Lisesi, Orhan Çalış Çok Programlı Anadolu Lisesi)  öğrencilerini ilgili ülkenin ortaöğretim kurumlarını ziyaret ve Saray-Bosna Üniversitesi eğitim olanakları hakkında yerinde bilgi edinme  amacıyla Proje kapsamında maddi durumu iyi olmayan, başarılı öğrencilerimize yurtdışı deneyimi ve alternatif lisans eğitimlerini tanıma imkânı sunulması hedeflendi.

Proje kapsamında 19.04.2015/23.04.2015 Tarihleri arasında, Bosna-Hersek / Saraybosna’ da bulunan Saraybosna Üniversitesi, Tuzla Behram Begova Medresesi,  Travnik Elçi İbrahim Paşa Medresesi,Saraybosna Müzesi 1878 – 1918,Bakırcılar Çarşısı, Gazi Hüsrev Bey Medresesi (Kurşunlu Medrese) Ziyaretleri ve Osmanlı eserleri gezildi ve incelemeleri yapıldı.

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.