BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ALİ ERİCEK OKULU PROTOKOLÜ İMZALANDI.

Göynük ilçemizde yapılacak olan 16 derslikli ilkokul için Bolu Valiliği ile Erpiliç arasında protokol imzalandı.   Bolu Valiliğinde yapılan protokol törenine, Bolu Valimiz Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu, Belediye Başkanımız Kemal Kazan, Hayırsever İş Adamımız Ali Ericek , Göynük İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Bayraktar ile Mümtaz Altınbaş katıldı.
ALİ ERİCEK OKULU PROTOKOLÜ İMZALANDI.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Göynük ilçemizde yapılacak olan 16 derslikli ilkokul için Bolu Valiliği ile Erpiliç arasında protokol imzalandı.

Bolu Valiliğinde yapılan protokol törenine, Bolu Valimiz Aydın Baruş, İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu, Belediye Başkanımız Kemal Kazan, Hayırsever İş Adamımız Ali Ericek , Göynük İl Genel Meclis Üyeleri Mustafa Bayraktar ile Mümtaz Altınbaş katıldı.

 

Yapılan protokole göre okulun yapımının % 51´lik kısmını ilçemiz hayırseverlerinden Ali Ericek tarafından karşılanacak.

Protokol imza töreninde İlçemiz Sofuali Mahallesi´ne yapılacak olan 16 derslikli ilkokulun yapımı için hazırlanan protokol metni okundu.  Yapılacak okul hakkında bilgiler verilerek ilgililerin yükümlülükleri belirtildi.

Metninin okunmasının ardından Bolu Valimiz Aydın Baruş, Hayırsever iş adamımız Ali Ericek, Belediye Başkanımız Kemal Kazan ve İl Milli Eğitim Müdürümüz İbrahim Çavuşoğlu tarafından protokol metni imzalandı.


               Protokolün imzalanmasının ardından Hayırsever İş Adamı Ali Ericek´e teşekkür eden Bolu Valisi Aydın Baruş, " Gerçekten kendileri Bolu ilinde vatandaşlarımızın istifadesi için yapılan tesislerde çok büyük bir pay sahibidir. İlimize çok güzel tesisler kazandırmış ve bu tür hayırları da devam ediyor. Ben tüm Boluluların, Bolulu iş adamlarının Ali Ericek Beyefendiyi örnek almasını diliyorum. Çünkü hayırseverlerimizin katkıları olduğu takdirde biz bu yatırımlarda çok hızlı mesafe alıyoruz. Hayırseverlerin katkısının olduğu yatırımlara öncelik veriyoruz ve bizde idare olarak elimizden geldiğince bunlara kaynak ayırmaya çalışıyoruz. Ben bir kez daha Ali Ericek Beyefendi nezdinde Bolulu tüm hayırseverlere teşekkürlerimizi sunuyorum. Bolu için, Göynük ilçemiz için ve çocuklarımız için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

              Göynük Belediye Başkanımız Kemal Kazan’da ilçemizde büyük yatırımlarda bulunan gerek ilçe gerekse ülke ekonomisine büyük katkısı olan Hayırsever İş Adamı Ali Ericek’e teşekkür etti. 

Kemal Kazan, ilçemizde yapılacak olan 16 derslikten oluşan ilkokulun yapımında destek ve katkıları olan hayırsever iş adamı Ali Ericek’e teşekkür ederek, yatırımın ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu.

Hayırsever iş adamı Ali Ericek’te yeni yapılacak olan okulun Bolu’muza ve Göynük ilçemize hayırlı olması temennisinde bulundu. 

            Protokolün imzalanması üzerine sevincini paylaşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT, duygularını şöyle dile getirdi.

            İlçemiz hayırsever işadamı Ali Ericek okul yapma konusunda vermiş olduğu söz üzerinden dört yıldır geçmesine rağmen ilçede ilçe kaymakamları ve ilçe milli eğitim müdürlerinin sıkça değişmesi sonucu işlemin prosedür kısmı yerine getirilemediğinden bir türlü okul yapılamamıştır.  Biz göreve geldiğimizde okulun bir an önce yapılması konusunda gayret gösterdik. Tarafları bir araya getirdik, görüştürdük.  Plan projelerin çizilmesini,  hazırlanmalarını, bakanlığa onaya sunulmaları boyutunda gayret sarf ettik.  İl müdürlüğümüzün de yardımları ile nihayetinde bakanlıktan proje onayının çıkmasını sağladık. Okulun protokolü taraflar arasında imzalandı. Vatana, millete, ülkemize, ilçemize, eğitim camiasına hayırlı olmasını diliyorum.    

Göynük ilçemizde gerek ilçe merkezinde ve gerekse taşıma merkezi köy okullarımızda tekli eğitim uygulaması mevcutken, ikili eğitim yapan tek okulumuz Egemenlik ilk/ortaokuludur diyen İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, ilçemiz hayırsever işadamının katkı ve destekleriyle yapılacak olan okulumuz tamamlandığında ikili eğitim yapan okulumuz kalmayacaktır dedi.

 İlçemizde gerek akademik başarı anlamında ve gerekse sosyal kültürel aktiviteler anlamında büyük bir sıçrama sağladıklarını ifade eden ilçe milli eğitim müdürü Şit,  İlçede geçmiş yıllarda yaşanan öğretmen açığını da ikili diyaloglar vasıtasıyla giderdiklerini, ilçede ki tüm okullarda hafta sonu destekleme ve yetiştirme kursları açtıklarını eğitim öğretimin sorunsuz sürdüğünü söyledi.


Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.