BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Akşemsettin Diyar-ı Göynük’te Öğretmenler Günü Heyecanı Yaşandı

Göynükte Öğretmenler Günü gündüz İlçe Milli Eğitim Murat Şit’in Anıta çelenk sunması ile başladı. Aynı günün akşamında Göynük Belediyesi Düğün salonunda gerçekleşen Öğretmenler Günü programına İlçe Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan, Belediye Başkan vekili Günay Can ile ilçede ki daire amirlerinin yanı sıra çok sayıda emekli öğretmen ve öğretmenlerden yoğun bir katılım yaşandı.
Akşemsettin Diyar-ı Göynük’te Öğretmenler Günü Heyecanı Yaşandı

Dolu dolu geçen programın olduğu salonda heyecan, coşku ve sevinç vardı. Saygı duruşu ve istiklal marşından sonra sırasıyla Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Başbakan Ahmet Davutoğlu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın Öğretmenler Günü ile ilgili mesajları okundu.
Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu?
Aday öğretmenler adına bir konuşma yapan Elif Murat’tan sonra İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, günün anlam ve önemini belirten bir konuşmayı yaptı. Hiç bilenlerle bilmeyenler bir olur mu diyor ayeti kerimede. Peygamber efendimiz ‘şüphesiz ben bir öğretmen olarak gönderildim’ demiş. Bana bir harf öğretenin kırk yıl kölesi olurum diyor Hz. Ali, Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır, demiş Mustafa Kemal. Moşe Dayan Bir milletin geleceği okuldadır, demiş. Bir Finli ise, ilkokulları bana verin, size yeni bir nesil teslim edeyim, demiştir. Bir okul açmak, bir cezaevi kapatmak demektir. Kalem de kılıçtan keskindir” diye vecizli sözlerle konuşmasına başlayan Şit öğretmenlik mesleğinin insanlık tarihi kadar eski olduğunu belirterek öğretmenliğin önemine değindi. 
“Öğretmenlik, insanlık tarihinin en önemli ve ölümsüz mesleğidir. Öğretmen, insanların kendi ayakları üzerinde durmasını sağlayan, yaşamları boyunca kendilerine gerekebilecek bilgileri kazanmalarına yardımcı olan toplumun sürekli önde giden, önünde giden bir gönül erleridir. Öğretmenlik mesleği, bir ideal, bir gaye ve bir hizmet mesleğidir. Kendi eksikliğini gören ve onu tamamlayan her öğretmen mutlaka başarılı olur, dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Şit, Bazı Tavsiyelerde de Bulundu.                                                                                                                                                                                                                                          25-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-2015                                                                                                                                                                 Öğretmenlerine bazı tavsiyelerde de bulunan İlçe Milli Eğitim Müdürü Şit konuşmasını şöyle sürdürdü. Baş döndürücü bir gelişimin olduğu bir çağda yaşıyoruz. Bunun için öğretmenlerin kendilerini yenilemeleri, gelişmeleri yakından takip etmeleri gerekir. İyi bir eğitimci, güzel konuşmayı, etkileyici konuşmayı, espiri yapmayı fıkra anlatmayı, hikâye anlatmayı, şiir okumayı sevmeli ve bilmelidir.
Aday öğretmenlere de seslenen ilçe milli eğitim müdürü, “Daha mesleğinizin başındasınız, mesleğinizde başarılı olmak zorundasınız. Bunun yolu da: Kendinizi sevin. Kendinizi sevdirin. Öğrencilerinizi sevin. Çünkü Kendinizi sevdirmezseniz, dersinizi de sevdiremezsiniz. Onun için diyoruz ki: Kalbine giremediğiniz öğrencinin kafasına da giremezsiniz. Ve şunu da unutmayın ki: En çok sevilen öğretmen, en çok seven öğretmendir. Ve sevgi gücü ölçülemeyen bir duygudur,” diye sürdürdüğü konuşmasını şöyle tamamladı.
Biz eğitimciler olarak, “Öğretmenler, yeni nesil sizlerin eseri olacaktır” sözünü son derece önemsiyor, medeniyetimizin ihyası ve inşası için var gücümüzle çalışıyoruz, çalışacağız. Bu duygu ve düşüncelerle memleketimize üstün hizmetleri geçmiş tüm öğretmenlerimizin öğretmeler gününü kutluyor ve ebediyete intikal etmiş tüm öğretmenlerimize de Allah’tan rahmet diliyorum. Mekânları cennet olsun. Siz değerli öğretmenlerime de hayatlarınız boyunca azim, gayret, başarı, sağlık ve mutluluklar diliyorum, dedi.
Kısa bir selamlama konuşması yapan İlçe Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan, öğretmenlerin ‘öğretmenler gününü’ kutlayarak, toplumun bütün yükü öğretmenlerin omuzlarında olduğunu, sorumluluklarının büyük görevlerinin ulvi olduğunu ifade etti
Aday Öğretmenler Yemin Etti
Öğrenciler tarafından gün ile ilgili şiirler okundu. Göynük ortaokulu öğrencilerden oluşan koro ve solo şarkılar seslendirildi. Yine Göynük ortaokulu öğretmen ve öğrencilerinin 24 Kasım öğretmenler günü ile ilgili hazırladıkları “Mualim” adlı video beğeniyle izlendi. Aday öğretmenlerin yemininin sonra mesleğe yıllarını vermiş ve akabinde emekliye ayrılmış milli eğitim çalışanlarına da hizmet şeref belgeleri verildi. Ekinciler okulu müdürlüğünden emekli olan Süleyman Eren ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü veri hazırlama memurluğundan emekli olan Necmi Erdoğan’a plaketleri ve hizmet şeref belgeleri İlçe Kaymakamı Ahmet Oğuz Aslan tarafından verildi.
24 Kasım öğretmenler günü dolayısı ile liseler arası kompozisyon yarışması, ortaokullar arası şiir yarışması ve ilkokullar arası resim yarışması birinci, ikinci ve üçüncülerine kaymakam ve belediye başkanı tarafından hediyeleri verildi. 

 25-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-2015             Kuyupınar Ovaboyu ilkokulu öğretmenlerinden İlknur Şahin’in hazırlamış olduğu öğrencilerden oluşan folklor ekibinin gösterisi izlenerek akabinden ilçe milli eğitim müdürlüğünce öğretmenlere yemek ikramıyla program son buldu.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                    25-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-201525-11-2015

Göynük Öğretmenler Günü Programı yerel basın haberleri :

ajanskamu.com sitesinin haberini görüntülemek için tıklayınız :

 http://www.ajanskamu.com/haber/aksemsettin-diyar-i-goynukte-ogretmenler-yemin-ederek-goreve-basladi-h79571.html

memleketimbolu.com sitesi haberini görüntülemek için tıklayınız : 

http://www.memleketimbolu.com/haber/goynuk-te-ogretmenler-gunu-coskuyla-kutlandi

 kamumanset.com sitesinin haberi için tıklayınız : 

http://www.kamumanset.com/haber-9451-aksemsettin_diyari_goynuk%E2%80%99te_ogretmenler_gunu_heyecani_yasandi.html

boluekspres.com sitesinin haberini görüntülemek için tıklayınız : 

http://www.boluekspres.com/icerik/haber.php?i=52044

 

28-12-201528-12-201528-12-201528-12-2015

 

 

 

 

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.