BOLU GÖYNÜK İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

4. UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

Göynük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü taşıma merkezi köy okulu olan Ekinciler İlk ve Orta Okulu Türk Dünyası Toplulukları ve Nevruz’un gelişini kutlamak için 4. Uçurtma Şenliği düzenledi. 
4. UÇURTMA ŞENLİĞİ DÜZENLENDİ

 

 

Programa ilçe Kaymakamı Ahmet Oğuz ASLAN, Garnizon Komutanı Yaşar Oğuz Yılmaz, Belediye Başkan Vekili Günay Can, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Şit, ilçe Emniyet Müdürü Abdurrahman Özer, okul müdürleri,  çok sayıda davetli, veliler ve ilçenin diğer okullarından yarışmacı olarak katılan öğrenciler ile öğretmenleri katıldılar. Katılımcılar, öğrenciler tarafından hazırlanan programda çocukların mutluluğuna ortak oldular.

Katılımcılar, Çocukların Mutluluğuna Ortak Oldular.

Saygı duruşu ve istiklal marşının söylenmesinden sonra başlayan program, bir öğrenci tarafından okunan Türk Dünyası Toplulukları ve baharın gelişinin müjdecisi Nevruz’un anlam ve önemini belirten konuşma ile devam etti. 4/A öğrencileri tarafından hazırlanmış ront gösterisi sonrasında baharın sevinci, orman ve ağaç sevgisi ile ilgili şiirler okundu. Orman haftasının anlam ve önemi ile ilgili yazının okunmasından sonra ilçe Kaymakamı Sayın Ahmet Oğuz Aslan tarafından okula emeği geçen ve emekli olan okul müdürü Süleyman Eren ve müdür yardımcısı Ahmet Erdem’e birer plaket ve hediye verildi.  Sonrasında yarışmalara geçildi.

Yarışmalar programın izleyenler tarafından en zevkli ve keyifli anları oldu. İçi su dolu kovanın içinde ki elmayı yeme yarışması,  pişmiş yumurtayı kaşık içinde ağızda taşıma yarışması, halat çekme yarışması, balon patlatma yarışması ve tahtadan yapılmış yöresel araba sürme yarışmaları programa renk kattı. İzleyenlerin keyifle izlediği bu yarışmalardan sonra Uçurtma Yarışmasına geçildi.

En iyi tasarlanmış uçurtma ve en uzağa uçan uçurtma şeklinde iki kategoride yapılan Uçurtma yarışması tam bir şenlik havasında geçti.

 

Jüri tarafından gerçekleşen en iyi tasarlanmış uçurtmanın seçilmesi sonucunda Ekinciler Ortaokulu öğrencisi Sibel KİREZ birinci, yine Ekinciler Ortaokul öğrencisi Zeynep BAŞAR ikinci, Narzanlar Ortaokulu öğrencisi Enes Can ÖZÇAYIR ise üçüncü oldu.

Birinci olan Sibel KİREZ’e plaketini Göynük Belediye Başkan Yardımcısı Günay CAN ikinci olan Zeynep BAŞAR’a plaketi İlçe Emniyet Amiri Abdurrahman Özer ve üçüncü olan Enes Can ÖZÇAYIR’a plaketini İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT tarafından verildi.

UÇURTMAM TELLERE TAKILDI

Programa okul bahçesinin dışında rüzgâr alan ve uçurtma uçurmaya elverişli olan tepede devam edildi.

Uçurtma uçurmaya okulun öğretmenlerinden ve programın koordinatörü Ufuk Bingöl’ün çaldığı düdük ile başlandı.  20 dakikalık sürede jüri üyeleri tarafından en yükseğe ve en uzağa uçurtma uçuranlar tespit edildi.

Yarışmacıların uçurtmalarını uçurmaya çalıştıkları alanda var olan telefon direklerinde ki kablolar dolayısı ile uçurtmalar bazen rüzgârın da etkisiyle tellere takılmalarına sebep oldu.  Uçurtmaların tellere takılması yarışmacıların uçurtmam tellere takıldı şarkısını hatırlamalarına ve mırıldanarak söylemelerine sebep oldu.

En iyi ve en yükseğe uçan uçurtma yarışması sonucunda Ekinciler Ortaokulu öğrencisi Kübra İren birinci, Ali Ericek Ortaokulu öğrencisi İsmail Hızalan ikinci ve Ekinciler Ortaokulu öğrencisi Hakan Esentepe’de üçüncü olarak belirlendi.

Dereceye giren öğrencilerin ödüllerini, İlçe Garnizon Komutanı Yaşar Oğuz Yılmaz, İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat ŞİT ve okul müdürü Uğur Günerhan tarafından verildi.

Ödüllerin takdiminden sonra katılımcılar, izleyenler ve öğrenciler günün anısına birlikte toplu bir şekilde fotoğraf çekildiler.

 

Program sona ermesine rağmen alanda uçurtma uçurmaya devam eden yarışmacılar uçurtma uçurmanın zevkini doya doya yaşadıkları görüldü.

05-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-201605-05-2016

Sofu Ali Mah. Beybahçesi Cad. Eski Hükumet Konağı No.23 Zemin Kat Göynük/Bolu Pk.14780 - 03742801540

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.